Chp Biga’da İsmail Işık “Devam” dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Biga İlçe Başkanlığı’nın Olağan Genel Kurulu’nda oyların 245’ini alan İsmail Işık Başkanlığa ‘devam’ derken, Ahmet Elitaş ise 50 oyda kaldı. CHP’nin her il veya ilçede yaşadığı tartışmalı ve gergin kongrelere bir yenisi de Biga’da eklendi.  Zaman zaman tansiyonun yükseldiği kongrede mevcut başkan İsmail Işık ile Ahmet Elitaş’ın listeleri yarıştı. Kongeye CHP eski Milletvekili Ahmet Küçük’ün İsmail Işık hakkında söyledikleri damga vurdu.

Kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kongreye, CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, CHP İl Başkanı Hamza Karagöz ve İlçe başkanları, delegeler ve çok sayıda partili katıldı. Divan kurulunun Başkanlığını CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş yaparken, diğer üyeler Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Zafer Taşkın, Hüseyin Avni Dağcı ve Emre Sezen oldu. Faaliyet raporunun okunmasının ardından ise başkan adaylarının konuşmalarına geçildi.

“SEN BU PARTİNİN İÇİNDE NASIL UYUM SAĞLIYORSUN?”

3 dönem CHP Çanakkale Milletvekilliği görevinde bulunan Ahmet Küçük, kürsüye gelerek partililere seslendi. Küçük, CHP Biga mevcut ilçe başkanı İsmail Işık’ı ikiyüzlü olmakla suçladı. Geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen delege seçimleri öncesi İsmail Işık’ın kendisini telefonla arayarak “ Sizi listeye yazmak istiyorum “ dediğini belirten Küçük, “ İsmail Işık delege seçimleri öncesi beni arayarak mahalle ve il genel seçimine adımı yazmak istediğini söyledi. Bende seçimlere beni yazma isterden eşimi yazabilirsin dedim. Daha sonra Ahmet elitaş da ismimi yazmak istediğini söyledi. Her iki listede de olmak istemedim. Ama İsmail ışık sizi partimizde görmek istiyorum demesine rağmen bugünkü kongreye geldiğimde kendimin ve eşimin isminin yazılı olmadığını gördüm. Benim ismimi neden yazmadınız dediğimde ‘ben sizi mahalle seçimlerine yazmak istemiştim’ dedi.

“ÖZRÜN KABAHATİNDEN BÜYÜK”

Işık’ın CHP ilçe başkanlığını yürütemeyeceğinin altını çizen Küçük, “ Ben İsmail’e kongre çok çatışmalı geçiyor beni yazma beni il delegesi olarak yazarsın dedim. Eşimin ismini yaz listede bulunsun dedim ‘tamam ağabey’ dedi. Benim hiçbir şeye ihtiyacım yok. Özrün kabahatinden büyük İsmail. Beni mahalle delegesine layık görüyorsun da il delegesine layık görmüyor musun? Sen bu partinin içinde nasıl bir uyum sağlıyorsun? Yakışır mı sana? Böyle bir şey olur mu çok ayıplıyorum seni” şeklinde konuştu.

“3 DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ BOYUNCA NE YAPTINIZ?”

Ahmet Küçük’ün ardından söz alan Delege Sabri Akıncı ise Küçük’ü eleştirdi. Akıncı, “ Siz 3 dönem milletvekilliği yaptınız size bu kongre anında İsmail Işık’ı kötülemek yakışır mı? Bu olayı geçip partide İsmail beye söyleseydiniz daha iyi olurdu. Siz 3 dönemlik milletvekilliği dönemi boyunca ne yaptınız bunu söyleyin” dedi. Bu sözler üzerine İsmail Işık listesinden bol bol alkış aldı. Konuşmasını bitiren Akıncı ile Ahmet Küçük arasında kürsüden inerken tartışma yaşandı.

 “PARTİYE ZARAR VERMEKTEN VAZGEÇ”

CHP Biga İlçe Başkanlığına adaylığını açıklamasına izin verilmeyen Ahmet Elitaş’ın “Burası bizim evimiz diyerek” parti kapısı önünde adaylığını açıklaması Biga’da çok konuşulmuştu. Kongre günü kürsüye çıkan başkan adayı Ahmet Elitaş konuşmasında, İsmail Işık’a eleştiri oklarını çevirdi. Elitaş, “ Partiye zarar vermekten vazgec. Güleçköy’de hakkımda propaganda yaptınız. İsmail ışık bu partiyi yönetemiyor.  Delege seçiminden sonra vatandaşlara teşekkür bile etmediniz. Belediye başkanlığına adaylığını koyup hem de ilçe başkanlığında olmanız partimizi küçültüyor” dedi.

195 OY FARKLA İSMAİL IŞIK YENİDEN BAŞKAN

Konuşmaların ardından seçime geçildi ve sonuçlar saat 17.00’de açıklandı. Mevcut ilçe başkanı İsmail Işık ve Ahmet Elitaş’ın hazırladığı listelerle gidilen seçimde 295 oy kullandı. 245 delegenin oyunu alan mevcut başkan İsmail Işık yeniden başkanlığa seçildi. Ahmet Elitaş 50 oyda kaldı.

 

 


 
 

 

Bu Haber 1925 Kez Okundu...
Haber Tarihi:04.04.2012
Yorum YazYorumlar