‘Öldüm Öldüm Dirildim’ oyunu Biga’da sahnelendi.


Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu,  'Öldüm Öldüm Dirildim' oyunu ile perdesini Bigalılara açtı. Gecede, bol bol kahkaha tufanı yaşandı.

Biga Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlköğretim Okulu’nun organizasyonuyla, Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu ‘Öldüm Öldüm Dirildim’ tiyatro oyununu Biga Belediyesi Kültür Sarayı’nda sahneledi. Geceye başta okul yöneticileri olmak üzere, öğrenciler ve aileleri ile Biga halkı katılırken, AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir de eşiyle birlikte geldi.

Tiyatro ekibinin, dünyada giderek yaygınlaşan jip tutkunluğu, safari modası, hayvan ve doğa katliamı, alışveriş çılgınlığı, hızlı boşanmalar, televizyonlarda yayınlanan evlendirme ve reklam gibi ilginç konulara dikkat çektiği ve komedileştirerek anlattığı oyun beğeniyle izlendi. Kahkaha tufanının yaşandığı oyunda, tiplemeler ve anlatılanlar bol bol alkış aldı.

Geçtiğimiz Nisan ayının ortalarında hazırlanan ve ilk oyunundan sonra Türkiye’yi gezen ekip tanıdık simaları bünyesinde barındırıyor. Komedi dalında hazırlanan ‘Öldüm Öldüm Dirildim' adlı tiyatro oyununda Abdullah Şahin'in yanı sıra İpek Tanrıyar, Merve Sevi, İrem Mercan, Reyhan Karaca, Ali Yaylı gibi sahne dünyasından tanıdık birçok isim var.

 

BHF / Halil ÖNDER 


 
 

 

Bu Haber 2084 Kez Okundu...
Haber Tarihi:15.05.2012
Yorum YazYorumlar