Çarşamba Postası Gazetesi’nde büyük ayrılık!


Biga Çarşamba Postası Gazetesi İmtiyaz sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Nadir Kaya görevinden ayrıldı. Kaya, gazete ile yollarını resmi olarak ayırdığını açıkladı.

İmtiyaz sahipliğini Nadir Kaya ve Kadir Atay’ın paylaştığı Biga Çarşamba Postası gazetesinde şok ayrılık… Biga’nın gazeteciliğine alıştığı isim olan Nadir Kaya görevinden istifa ederek gazeteden ayrıldı.

Yaklaşık 2,5 yıl önce yayın hayatına başlayan Biga Çarşamba Postası Gazetesi’nin kuruculuğunu ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğünü üstlenen Nadir Kaya, gazetenin özellikle haber ve muhabirlik yönünü idare ediyordu. Ayrıca gazetenin köşe yazarlarından da olan Kaya, Biga’nın birçok sorununa çözüm oluşturacak ve ışık tutacak yazılar kaleme almış, haberler hazırlamıştı. Nadir Kaya, Biga Belediyesi’ndeki memuriyet görevinden emekli olduktan sonra gazetecilik mesleğini icra etmeye başlamıştı.

BİGAHABERFARK olarak ulaştığımız Nadir Kaya suskunluğunu bozmadı. Kaya, ayrılık için gerekli işlemleri gerçekleştirdiğini belirterek, ‘‘Ayrılış nedeni ile ilgili resmi süreç tamamlanırken konuşmak istemiyorum. Biga’nın büyük çoğunluğu bu nedeni zaten biliyordur. Hayırlısı böyleymiş Çarşamba postasını kurduğumuz günden bu yana büyük mutlulukta yaşadım. Biraz dinlenmeye ihtiyacım var. Kesin ayrılıktan sonra tekrar net açıklama yaparım’’ diye konuştu.

Bu ayrılık sonrası Biga Çarşamba Postası Gazetesi’nin yoluna Nadir Kaya’sız devam edeceği öğrenilse de, Gazetenin diğer ortağı Kadir Atay’ın yoluna tek mi devam edeceği merak konusu oldu.


 
 

 

Bu Haber 5125 Kez Okundu...
Haber Tarihi:08.10.2012
Yorum YazYorumlar