Biga açık oto pazarında yoğunluk var, araba alan yok.


 

 

 

Bigalılar Pazar günü 2.el araba bakmak, fiyatların nabzını tutmak ve vakit geçirmek için oto pazarına geldi.

 

İkinci El Otomobil Pazarı'na sabahın erken saatlerinden itibaren gelen satıcılar arabalarını satışa çıkardı.

 

Bazıları çocuklarıyla pazara gelirken, bazı vatandaşlar da eşleriyle beraber pazarı gezerek araba beğendi. İnternet sitelerine göre fiyatların daha pahalı olduğu gözlenen pazarda araba satışı yok denecek kadar az oldu. Vatandaşların çoğu vakit geçirmek için 2.el oto pazarına akın etti.

Araba satıcıları, kalabalıktan memnun kaldı, ancak satışların az olmasından yakındı. Araba almak için pazara gelen bazı vatandaşlar, arabaların fiyatlarını yüksek bulurken bazı vatandaşlar ise normal olduğunu vurguladı.

 

Araç alıcıları, ‘‘Fiyatlar pahalı geldi 2.el otolarında 500 ile 1000TL arasında fiyat artışı olmuş. Alıp almamakta kararsız kaldık, araba almanın dışında hem vakit geçirmek için hem de piyasadan haberimiz olsun diye geldik’’ dediler.

 

Araç satıcıları ise " Araba piyasası belli olmuyor bir hafta güzel bir hafta fiyatlar yüksek oluyor. Genelde alıcılar bütçesine göre araba bakıyor, en çok 5.000 ila 10.000 TL arasında araba satılıyor. Fiyatlarda biraz kıpırdama oldu, ancak alan yok, sadece gezen var. Vatandaş nasıl araba alacağını bilmiyor, kararsız " diye konuştu.

 

 

 

 

BHF


 
 

 

Bu Haber 3628 Kez Okundu...
Haber Tarihi:13.02.2011
Yorum YazYorumlar