Herkes O’nu Okuyor ödül töreni yapıldı.


Biga’da bin 800 ve Çanakkale genelinde toplam 9 bin öğrenci Çanakkale Okuyor kapsamında yapılan kampanyada yer aldı.

Çanakkale’de Kutlu Doğum kapsamında düzenlenen "Herkes O’nu okuyor" isimli yarışmada dereceye girenlere, Biga’da tören gerçekleştirildi. Sınav şeklindeki yarışma 9 İlçe ve 32 okulda yaklaşık 9 bin kişinin katılıyla yapıldı. Sınava katılanlara Dr. Reşit Haylamaz'ın “Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz (SAV)'in Hayatı” kitabından sorular yöneltildi.

Çanakkale Eğitimciler Derneği (ÇED) organizesinde Çanakkale Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, NT Kırtasiye, Genç Sinerji Topluluğu (GENÇSİN) tarafından düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye girenler için kültür Sarayında yapılan ödül töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı ardından program İdris Doğan’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Programa Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Avlanır, İlçe Müftüsü Eyüp Baldemir, Okul Müdürleri, AK Parti İlçe Teşkilatı, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Programda haberfark’a konuşan Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, ‘‘Bin 800 peygamber sevdalısı genci bütün kalbimle huzurlarınızda kutluyorum. Onların peygamberimizi tanımaları, okumaları ve anlamaları yolunda vesile olan gayret hocalarımızı okul müdürlerimizi, ailelerimizi yürekten kutluyorum. İslam insanının toplumun sigortası olduğu konusunda hiç kimsenin kuşkusunun olmadığı kanaatindeyim. Yapılan kampanya gençlerimizi okuma ve peygamberimizi tanıma konusunda gerçekten çok yararlıdır’’dedi.

Katkılarından dolayı okul müdürlerine hediyelerini İlçe Müftüsü Eyüp Baldemir verirken, sınavda dereceye giren öğrencilere ise ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Avlanır ve Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan verdi.

 


 
 

 

Bu Haber 3234 Kez Okundu...
Haber Tarihi:04.05.2013
Yorum YazYorumlar