Karabiga’ya ikinci termik santral kurulumu yolda…


Karabiga’da yapılması planlanan Alcen Enerji Santrali Kül Depolama Sahası ve İskele Projesi’nin ardından Sarıkaya Enerji Mad. Tarım San. ve Tic. A.Ş. tarafından termik santral yapılması planlanıyor.

Karabiga Belediyesi'nin resmi internet sitesinde yer alan "Karabiga'ya İkinci Termik Şoku'' başlıklı haberde beldeye ikinci termik santralin kurulması için başvurunun yapıldığı belirtiliyor. Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş'ın haber içinde yer alan açıklamaları ve bölge halkına çağrısı şu şekilde:

“Beldemiz’ e kurulması planlanan Alcen Enerji Santralından sonra, şimdi de “Sarıkaya Enerji Mad. Tarım San. ve Tic. A.Ş.” tarafından tesis edilmesi ve işletilmesi planlanan “Karaburun Termik Santrali Entegre Projesi ( Kurulu gücü 660MWe + 160MWe ) Atık Depolama Alanı ve Kıyı Yapıları” projesi gündeme geldi.

Daha önce “Alcen Enerji Santrali” örneğinde yaşandığı gibi “Karaburun Termik Santrali Entegre Projesi ( Kurulu gücü 660MWe + 160MWe ) Atık Depolama Alanı ve Kıyı Yapıları” projesi ile ilgili; ÇED sürecine halkın katılımını sağlamak, proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla 29.04.2011 Cuma günü, saat 11: 00 de Karabiga Yakamoz Otelde  “Halkın Katılım Toplantısı” gerçekleştirecektir.

Yukarıda belirtilen tarihte söz konusu projeye yasal çerçevede tepkimizi göstererek “HAYIR” demek için; Tüm Karabigalıları, çevre halkını ve Doğa dostlarını bekliyoruz. Havana, suyuna, denizine, tarihine, toprağına sahip çık.”


 
 

 

Bu Haber 2487 Kez Okundu...
Haber Tarihi:24.04.2011
Yorum YazYorumlar